Zázračné rúško. Máš ho aj Ty?

Zakrylo nám všetkým tváre. Odrazu je jedno, či nosíš pod ním make-up. Nezáleží na tom, či máš pod ním akné. Na tvojich ústach už netróni rúž v odtieňoch najnovšej módy.

To zázračné rúško zakrylo to, na čom si mnohí z nás dávali tak záležať. Na dokonalý výzor do dnešnej doby. Väčší nos, nedokonalosti tváre, dokonca aj mimické vrásky – to všetko je teraz kvôli rúšku zakryté. To všetko zahalil obyčajný kúsok látky, ktorý je tu preto, aby vyliečil naše duše. A aby nám ukázal skutočné hodnoty.

Spočiatku sme mali pocit, že tento neželaný doplnok nechceme mať na tvári. Že vyzeráme s ním divne. Dajme si však teraz spoločne ruku na srdce. Ako ho vnímaš Ty dnes? Pretože ja ho považujem za nášho priateľa a záchrancu. A navyše – sa stalo akýmsi symbolom dnešnej doby.

Vďaka nemu môžeme prežiť. Vďaka nemu spoznávame lepšie samých seba. Odrazu už nečítaš slová z niekoho tváre. Nemáš možnosť vidieť mimiku toho, ktorý stojí oproti tebe. Nemáš šancu vidieť jeho ústa… Vnímaš len jeho OČI. A práve naše oči sa stali bránou do našej duše.

-Z očí vieš vyčítať, či je niekto smutný.
-Z očí dokážeš vidieť, či sa človek usmieva.
-Z očí vyčítaš i to, ak niekto potrebuje Tvoju pomoc.

Rúška nám zakryli tváre – aby sme odhalili svoje skutočné MY.

Aby sme si boli všetci rovní. Aby nezáležalo na veku. Na sociálnom statuse. Ani na tom, či používaš na tvár najdrahšie krémy, chodíš na botox, alebo si vrásky prijal – ako znak svojho dozrievania.

Ďakujem Ti, moje zázračné rúško. Ďakujem Ti za to, že ma chrániš. Ďakujem Ti za to, že odhaľuješ človečenstvo každého jedného z nás.

Vďaka Tebe sa totiž naučíme opäť smiať očami. A čítať to, čo je skutočne podstatné. Znovu objavíme jazyk našej duše – bez slov.

S láskou pre Vás, Lucia

motivacia-inspiracia-tvorba-copywriting-copywriter-blog-blogeroka-lucia-duracova-storyseller

A ČO TERAZ?

Nevyšlo ti to podľa predstáv? Možno si si myslela, že vo veku, ktorý máš teraz vytesaný na tvári, už budeš za vodou. Že budeš mať

Čítať viac »

Upútajte pozornosť na svoju firemnú značku!

Ušetrite peniaze za nestabilných zamestnancov. Predstavte výnimočnosť Vašej firmy
a jej benefity.