Môj príbeh.

Čo len z Teba bude?!

“Otras. Ty kde máš hlavu? V oblakoch? Čo si zas píšeš na ten papier?! Radšej vypočítaj tú rovnicu.” Keď sa ma v škole pýtali, kým sa stanem keď vyrastiem, vedela som len jedno. Slová, fantázia a nazeranie na svet „out of box“.

Aj tak vás môžem…

Nekreatívnym hodinám matematiky, som sa zdarne vyhýbala. Stredná škola zameraná na obchod a podnikanie sa pre mňa razom premenila na 4 roky fantázie. Úspechy v kreatívnom písaní, prednese, vytvorenie vlastného školského časopisu. Pri tom všetkom ako násťročná – zalezená v regionálnej televízii pri tvorbe vlastnej hudobnej relácie. Maturita zvládnutá a smer výška.

Z vrcholu puberty do verejnoprávnej televízie

Práca v rádiu, v 2 regionálnych televíziách i časopisoch. Skúsenosti z postu bulvárneho redaktora Nového času, kde sa mi podarilo urobiť sériu titulkových rozhovorov s “Majkou z Gurunu”, ktorá sa dovtedy novinárov stránila. Následne umelec na voľnej nohe. Potom, čo som vyštudovala UKF – Masmédiálne štúdiá – marketing a reklamu, som zamierila do Slovenskej televízie. 5 rokov moderátorka regionálnych správ a tvrdá spravodajská a publicistická činnosť.

Cestovateľská horúčka

Práca v televízii ma bavila, no chýbal mi rozlet a sloboda.
A tak som televíziu zavesila na klinec. Chcela som sa vzdelávať a nazerať na svet z „big picture“. Vyrazila som na cesty po svete. Malta, Indonézia, či USA. Sú to „len“ certifikované papiere, ale skrývajú sa za nimi roky driny. Štúdium angličtiny, kurz Poradca podnikateľa, kurz Tímová psychológia v pracovnom procese. Boli to úžasné roky spoznávania funkčných biznisov v iných krajinách.

Copywriterka a scenáristka v motivačnej oblasti

Nasledovalo 7 rokov pôsobenia v osobnostno-motivačnej sfére. Tvorba obsahovej produkcie, práca so sociálnymi sieťami, písanie kreatívnych scenárov, podpora e-mailových kampaní, predajný copywriting, točenie krátkych filmov pre klienta. Počas týchto 7 rokov som získala medzinárodné certifikáty Neurolingvistického programovania a NLP New Code. Absolvovala tréningy zamerané na predaj, komunikáciu, prezentáciu. Zároveň som bola súčasťou  tvorby živých tréningov pre exkluzívneho klienta Andyho Winsona. Potešili aj spoločné úspechy pri získaní ocenenia „Blogera roka 2015“. Aby toho nebolo málo, na skok do šéfredaktórskeho kresla novín do rodného mesta.

Moje nové JA!

2019 = prelom v tvorbe. Opierajúc sa o sochu Freddieho Mercuryho vo Švajčiarsku sa zrodil v mojej hlave nápad spojiť a zúžitkovať pre mojich klientov všetko to, čo som sa počas 20 rokov praxe naučila a začať pôsobiť ako profesionálny Story Seller. Predajný copywriting, kreatívne texty, tvorba filmových reportáží, marketingové konzultácie na podporu podnikateľov. Rozbieham značku Lucia Ďuračová – Story Seller a stávam sa aj aktívnym blogerom pod svojou značkou.

Zároveň som prijatá ako oficiálny člen Slovak Syndicate of Journalist s možným pôsobením na Slovensku i v zahraničí.

Od roku 2020 pôsobím aj ako marketingový expert, ktorý je nápomocný podnikateľom cez Slovak Business Agency.

 

A ako bude môj príbeh pokračovať?… Dozviete sa čoskoro 🙂

A aký príbeh predáva Vás?

Upútajte pozornosť na svoju firemnú značku!

Ušetrite peniaze za nestabilných zamestnancov. Predstavte výnimočnosť Vašej firmy 
a jej benefity.