motivacia-inspiracia-tvorba-copywriting-copywriter-blog-blogeroka-lucia-duracova-storyseller

A ČO TERAZ?

Nevyšlo ti to podľa predstáv? Možno si si myslela, že vo veku, ktorý máš teraz vytesaný na tvári, už budeš za vodou. Že budeš mať kŕdeľ detí, funkčný vzťah, finančne budeš za vodou, kondička bude na najvyššom možnom bode, telo Ti budú lemovať svaly, orgány v tvojom tele budú v dokonalej forme a Tvoj život bude stabilizovaný. Budeš bez stresov a obáv…

A pritom… opak je pravdou. Možno sa denne zamýšľaš nad svojim životom, rozhodnutiami, riešiš problematických kolegov, šéfa, ťažkosti s deťmi, chabé zdravie, svoju hodnotu, smerovanie, sebalásku, alebo prečo veci idú akýmsi opačným smerom…

Fajn. Tak to prijmi. Prestaň si čítať motivačné žvásty a presviedčať samú seba, že si ako postavička z počítačovej hry, ktorá má milión šancí žiť svoj „dokonalý život“. A že keď v nejakom leveli zomrie, narodí sa znova. V rovnakej forme a rovnako krásna. A dokonca – bez jaziev.

Dokonalý život nikdy mať nebudeš. A ak si to myslíš, klameš sa. Jedine, že by si ho považovala za dokonalý taký, aký je. Pretože vždy budeš riešiť niečo, čo nefunguje, alebo by mohlo byť inak. Jedno vyriešiš, ale ďalšie príde. To je život. Hore, dole, hore dole. Nie je to rovná priamka – stále len super a super.

Každý v živote sa máča vo svojich srač.ách. A ak sa aj tvári, že všetko je jahoda a má to urovnané, príde facka z ľavej a možno aj pravej strany. A niekedy nás to prefacká aj viac x naraz a za sebou…

Môžeš byť vyškerená od ucha k uchu a presviedčať seba a okolie, že si v absolútnej pohode, nič ťa nevytočí a vždy to tak aj bude. Že teba nič neprekvapí. Lebo veď si nekompromisne pozitívna. Otázka však znie, či si to skutočne myslíš, alebo sa o tom len chceš presvedčiť. Pretože ak tým žiješ, nemusíš sa o tom neustále presviedčať.

Nič nie je isté a nemenné natrvalo. Prijmi to. Do bodu, kedy by si nemusela skutočne riešiť NIČ a užívať si, sa nikdy nedostaneš. Aj keby si bohatá a máš všetko po čom túžiš…. aj s tým prichádza zodpovednosť a situácie, ktoré budeš musieť riešiť a nebudú vždy úsmevné.

Prijmi to. Žiješ. A život je o tom. Horská dráha, stále nové a nové situácie. Jedno sa zlepší, ďalšie sa zhorší. Alebo bude všetko na čas super a potom sa to zosype. Aby si to mohla znova od nuly začať budovať. 🙂

No a čo? Veď práve o tom je život. A možno si sa práve kvôli tomu narodila. Aby si zažívala tie turbulencie ktoré dýchajú krivkou EKG. Prijmi to, usmej sa a nepodmieňuj svoj život: „Že budeš šťastná keď….“.

Lebo to „keď“ tu bude stále. Chceš byť šťastná? Tak buď. S tým – čo máš. S tým – aká si. Prijmi svoje nedokonalosti a čo bude nad Tvoje sily, zver Bohu.

To, čo vidíme vôkol seba nie je realita. Je to len pozlátka, v ktorej je skrytá realita. Každý jeden človek má svoje starosti. Má svoje boliestky. Má to, čo ho trápi, mrzí, nevie sa s tým zmieriť, alebo s tým nie je vnútorne zžitý. Nie si horšia. A že nie si tam, kde si chcela byť? No a čo? Je to tak, ako to má byť. A máme to tak istým spôsobom všetci.

Overené rady úspešných: aby si obetovala spánok, lebo musíš drieť a makať kým iní spia, alebo že by si mala obetovať seba a svoju pravú tvár – a budovať hoc aj falošné vzťahy s maskou na ksichte – lebo ťa to niekam dostane….. môžeš sa na to vykašľať.

Skutočne hodnotný čas je ten, keď si sama so sebou a vychutnávaš si to, keď si s ľuďmi, ktorých miluješ, alebo keď robíš niečo, pri čom zabúdaš na čas.

Keď nepodmieňuješ svoju spokojnosť neustálym „až raz…“ Všetko ostatné sú len smradľavé pozlátky naivného a neustále vtĺkaného módu úspešnosti.

To, že jazdíš v najnovšom fáre, plávaš vo vani plnej dolároviek ako Káčer Donald a nosíš sa pyšne – ako páv ešte neznamená, že žiješ ten skutočný život. Pretože všetci sme sa narodili a všetci raz z tohto sveta odídeme – rovnako nahí.

Život je o nádychoch, ktoré nám berú svojou úžasnosťou dych…

Zachovaj si svoju tvár, prijmi svoje nedokonalosti, priznaj si svoje strachy a kašli na poučky, ako by si mala žiť. Pretože, práve tie poučky sú najväčším klamom. Ži tak, ako cítiš. Nie tak, ako si myslia iní, že by si mala žiť….


S láskou, Lucia

motivacia-inspiracia-tvorba-copywriting-copywriter-blog-blogeroka-lucia-duracova-storyseller

A ČO TERAZ?

Nevyšlo ti to podľa predstáv? Možno si si myslela, že vo veku, ktorý máš teraz vytesaný na tvári, už budeš za vodou. Že budeš mať

Čítať viac »

Upútajte pozornosť na svoju firemnú značku!

Ušetrite peniaze za nestabilných zamestnancov. Predstavte výnimočnosť Vašej firmy
a jej benefity.