ZAMILUJ sa opäť – DO SEBA!

Pamätáš si na to, keď si bola ešte tým malým dievčatkom? Možno si nosila vo vlasoch červenú mašľu a tlačila pred sebou starý detský kočík.

A pamätáš si ešte na ten deň, keď si si odrela koleno a utekala si za rodičmi, aby Ti ho pofúkali? Žila si pocitom bezpečia. Cítila si sa ako princezná. Ako princezná, ktorej nemôže nik ublížiť a ona raz zmení svet.

Ako však roky plynuli pochopila si, že si sa ocitla na akomsi divnom kúsku zeme, ktorý sa vlastne nekrúti len okolo Teba. Dospievala si. Prvý krát si na vlastnej koži pocítila, čo je to bolesť z odmietnutia. Nikam si nezapadala. Tvoja pomyselná princeznovská korunka spadla na zem a rozsypala sa na tisíc drobných kúskov. Z malej princeznej sa stávala zranená mladá žena.

Ako teenagerka si si začala viac všímať svoje telo. Porovnávala si sa s inými a svoje nedokonalosti si nedokázala milovať. Verila si však, že sa to jedného dňa zmení… a zo škaredého káčatka vyrastie nádherná a obdivovaná labuť.

… Prvá láska a s ňou črepiny bolesti porozhadzované na podlahe, ktoré boli kedysi Tvojim srdcom. Celý svet sa zrazu obrátil proti Tebe. Nevedela si, ako z toho von. Bola si presvedčená, že už nikdy nebudeš nikoho milovať. Zakuklila si sa do svojej bolesti.

Roky plynuli a z Teba sa stala síce vetrom ošľahaná – ale nádherná dospelá žena. Odrazu si začala chápať, že dokonalosť vlastne neexistuje. A ak by aj existovala, bola by neskutočne nudná. Začala si pracovať, usadila si sa, možno si priniesla na tento svet zázrak v podobe nového života.

Stala si sa nádhernou, i keď zranenou Kráľovnou. Pochopila si skutočné ľudské hodnoty. Nádherná, zranená Kráľovná, ktorá je vo svojej podstate taká dokonalá.

Ver mi, viem… Každý z nás urobil vo svojom živote aj „zlé rozhodnutia“. A možno, vlastne oni boli tým najlepším, čo sa nám mohlo stať. Pretože sa stali našimi najcennejšími životnými lekciami, vďaka ktorým sme dnes také, aké sme.

Prijmi svoje minulé zranenia, ktoré si v sebe celé tie roky dusila. A premeň ich na niečo nádherné, čo Ťa ešte viac posilní. Odpusti sebe aj iným. Pretože sila odpustenia je tou najmocnejšou čarodejkou.

Každá z nás je Kráľovná, ktorá si zaslúži svoje vlastné Kráľovstvo lásky a vnútornej harmónie. Najdôležitejšie je však to, aby sme sa milovali – my samé. Každá jedna z nás. Pretože práve naša sebaláska určuje to, ako sa budeme v živote cítiť a ako sa budú k nám správať aj tí ostatní.

Zamiluj sa opäť do seba a svojho života. Si úžasná taká, aká si. Uvedomuješ si, akou tŕnistou cestou si už prešla? A Ty si to dala!

Nájdi si čas pre seba. Pohľadaj zapatrošené fotoalbumy zo svojho detstva. Pozri sa na svoje staré fotky. Na svoju tvár, keď si bola ešte tým malým nezbedným dievčatkom. Keď si verila, že svet sú farebné lentilky, ktorými si vydláždiš svoju cestu osudu. Pozri sa do očí toho dievčatka, ktoré uvidíš na čiernobielej fotke a poďakuj si za to, aká si dnes.

ZAMILUJ sa opäť DO SEBA. Teraz je ten správny čas.

S láskou, Lucia.

motivacia-inspiracia-tvorba-copywriting-copywriter-blog-blogeroka-lucia-duracova-storyseller

A ČO TERAZ?

Nevyšlo ti to podľa predstáv? Možno si si myslela, že vo veku, ktorý máš teraz vytesaný na tvári, už budeš za vodou. Že budeš mať

Čítať viac »

Upútajte pozornosť na svoju firemnú značku!

Ušetrite peniaze za nestabilných zamestnancov. Predstavte výnimočnosť Vašej firmy
a jej benefity.