Máš čistý štít s Ho´oponopono? Valentín tak trochu INAK.

Každý z nás bol ranený, alebo ranil.

Mal srdce viac, alebo menej rozbité na kúsky. Niekomu sa časom scelilo. Kúsky nabrali opäť smer spolupatričnosti a viery v ten najsilnejší ľudský cit. A iní doteraz zbierajú črepiny svojich citov. Nachádzajú ich porozhadzované, otupené, a nie a nie ich dať znovu dokopy.

Dnešný deň je známy ako ten „Valentínsky“. Aj vy ste si ich všimli? Blikajúce srdiečka, ruže s nápisom milujem ťa, či limitované edície darčekov ochutené amorom lásky.

No je tento deň skutočne ten jediný, kedy máme niekomu povedať, že ho milujeme? Pretože lásku by sme mali navzájom prejavovať napríklad aj v marci, októbri, či decembri. Lásky nie je nikdy dosť.

Vráťme sa teraz k názvu tohto článku. K Ho´oponopono. Čo to vlastne je? A prečo ho spomínam?

Ho´ oponopono je liečebná technika. Ide o starobylý spôsob, akým liečia svoje rany na duši napríklad obyvatelia na Havajských ostrovoch. Pomáha im, aby sa znovu otvorili láske, naučili sa mať radšej samých seba. Aby uzavreli svoju minulosť. Aby odpustili ľuďom, ktorí im ublížili. Inými slovami, je to niečo ako oslobodenie sa od toho, čo sa stalo, prevzatie zodpovednosti za svoj život a schopnosť kráčať ďalej – s čistým štítom. Bez výčitiek voči iným i samému sebe. Ide o akýsi zmier.

[ytp]https://www.youtube.com/watch?v=mJLSkopnxj0[/ytp]

Ako táto metóda funguje? Na internete nájdete množstvo informácií a dokonca piesní s názvom Ho´oponopono. Ide o akúsi mantru. Opakovanie viet, vďaka ktorým človek spúšta proces liečenia a odprostenia sa od negatívnej energie. Zahŕňa aj proces odpustenia iným. Sebe samému nevynímajúc (pretože každý z náš už v živote nejakú tú kravinu urobil, však?).

Slová Ho´oponopono hovoríme (alebo si spievame) aj viackrát za sebou. Kľudne dovtedy, kým nepocítite úľavu. Ak majú byť adresované nejakému človeku, myslíme pri tom na neho.

Ho´oponopono: „Milujem ťa, odpusť mi, prijímam Ťa, ďakujem Ti.“ Je skvelé, ak ich následne hovoríte aj takto: „Milujem sa, odpúšťam si, príjmam sa, ďakujem si.“ Je to vlastne liečebná mantra, ktorú si môžete hovoriť kedykoľvek a kdekoľvek. Avšak treba ju aj precítiť, nie len odrecitovať.

Dnešný deň je ako ktorýkoľvek iný. Je výnimočný. A tak je to aj najlepší deň na to, aby ľudia v sebe mohli niečo zmeniť. Aby sa viac milovali, objímali, smiali sa, užívali si jeden druhého a aj samých seba?

L. Á. S. K. A = 5 obyčajných písmen, ktoré však v sebe skrývajú kľúč k skutočnému šťastiu človeka.

A teraz sa objím a povedz si: „Milujem sa…“

Želám Vám krásneho (nielen) Valentína, a Ho´oponopono, priatelia!

motivacia-inspiracia-tvorba-copywriting-copywriter-blog-blogeroka-lucia-duracova-storyseller

A ČO TERAZ?

Nevyšlo ti to podľa predstáv? Možno si si myslela, že vo veku, ktorý máš teraz vytesaný na tvári, už budeš za vodou. Že budeš mať

Čítať viac »

Upútajte pozornosť na svoju firemnú značku!

Ušetrite peniaze za nestabilných zamestnancov. Predstavte výnimočnosť Vašej firmy
a jej benefity.