List pre Teba na dobrú noc

Deň pomaly končí. Dostala si dar – zažiť ho. Na vlastnej koži. Nielen ako pozorovateľ z iných galaxií. Už sa nikdy nevráti. Každý tvoj nádych a každý tvoj výdych bol preto nesmierne jedinečný. Dnes už však – patrí pomaly ale isto „Pani Minulosti“.

Možno ti dnešný deň priniesol množstvo životných výziev. Mohlo sa ti stať, že si párkrát i zalapala po dychu. Možno pokropil tvoju tvár slzami. Spotili sa ti dlane. A možno, naopak, si mala neskutočne veľa dôvodov na radosť.

Skús si teraz prosím spomenúť, na ten najkrajší moment z tvojho dneška. Čo to bolo? Blízkosť niekoho, koho nadovšetko miluješ? Alebo si sa z plného hrdla zasmiala? Alebo si pocítila motýliky v bruchu pri niekom, kto sa ti páči? Urobila si niekomu radosť? Alebo niekto urobil radosť tebe? Pomohla si niekomu? Komu si svojou prítomnosťou urobila krajší deň?

Čo bolo tým tvojim dnešným dôvodom na radosť? Precíť ten moment znova. Predstav si ho opäť vo svojej mysli – so všetkými farbami, zvukmi i pocitmi. Daj si čas a vráť sa do toho momentu. Poď, dokážeš to. Prestaň na chvíľočku čítať a predstav si ten moment. A ako si ho budeš predstavovať, usmievaj sa. Dovoľ najkrajšej krivke na svete menom úsmev, aby ti pomohol uložiť si tento pocit hlboko do svojho srdca.

Možno je ti teraz aj tak trochu ľúto, že si svojej mysli dovolila venovať sa aj pochmúrnym myšlienkam, či katastrofickým scenárom. Mohlo sa stať, že si niečo nezvládla podľa svojich predstáv, alebo si to úplne pokazila. Ak sa také niečo stalo, prosím, nevyčítaj si to.

Nikto nie je dokonalý a chybami predsa rastieme. Nabudúce to urobíš inak a lepšie. Nik nie je dokonalý. Vieš, aké by to bolo nudné, keby dokonalosť existovala? 🙂

Len sa pouč zo svojho dneška. To krásne si ulož hlboko do srdca a to ostatné… z toho sa len pouč. Nič viac. Je to za tebou. Už to nemusíš rozpitvávať. Čo bolo, bolo. Dôležité je, čo je teraz. V tejto chvíli. A aký bude tvoj zajtrajšok. Pretože, ten príde už o pár hodín a nesmierne sa na teba teší.

Hlavne dovoľ teraz svojmu telu a mysli, aby si poriadne oddýchli. Načerpaj nové sily. Ponor sa do snov, ktoré ťa budú hojdať vo vetre fantázie.

Zakry sa svojim paplónom. Zababuš sa do neho. Polož svoju hlavu na vankúš, ktorý máš tak rada a precíť moment toho, že toto všetko môžeš zažívať. Pretože mnohí o takom niečom v tejto chvíli len snívajú…

Na tomto svete žijú milióny ľudí. Ty teraz čítaš moje riadky a ja ti za to ďakujem. Pretože, im dávaš svoj čas. A ja ti na oblátku za to chcem popriať tie najkrajšie sny. Pretože si neskutočne úžasná – presne taká, aká si.

Dobrú noc. S láskou, Lucia.

motivacia-inspiracia-tvorba-copywriting-copywriter-blog-blogeroka-lucia-duracova-storyseller

A ČO TERAZ?

Nevyšlo ti to podľa predstáv? Možno si si myslela, že vo veku, ktorý máš teraz vytesaný na tvári, už budeš za vodou. Že budeš mať

Čítať viac »

Upútajte pozornosť na svoju firemnú značku!

Ušetrite peniaze za nestabilných zamestnancov. Predstavte výnimočnosť Vašej firmy
a jej benefity.