Láska na celý život!

Klbko nevinnosti ležiace a pohodené na kraji chodníka. Ľudia chodia okolo neho, ako by to bol kus hmoty – bez života. Niektorí sa aspoň obzrú. No… nezastavia a kráčajú ďalej. Za svojimi ľudskými povinnosťami. A pritom… v tom malom klbku, ktoré leží pohodené a obalené v tej dusivej samote – drieme jedna veľká láska.

Možno ju na prvý pohľad nevidíš. Možno sa nevinnosť tohto klbka skrýva za špinou, ktorá sa na neho lepí, ako smola. Je osamotené. Blízkosť svojej matky stratilo.

Ale ak by si ho vzala do rúk a pozrela sa mu hlboko do očí, uvidela by si v ich odlesku hviezdy, ktoré hľadajú svoje miesto na Zemi. V malých nevinných očkách drieme viera. Viera v lásku a hrejivú náruč milovaného človeka. Špinavé klbko, hľadajúce svojho ľudského parťáka na celý život.

Nazývame sa ľuďmi. Avšak, mnohí z nás, človečenstvo dávno stratili. Vytratilo sa. Náhlime sa za povinnosťami bežných dní. Nepozeráme sa doprava, ani doľava. A pritom prehliadame i to, že okolo nás končí na ulici, mnohokrát v bolestiach, život malého klbka so zvieracím srdcom.

Každé to malé klbko, ktoré si nenašlo svojho záchrancu, malo v sebe kus nezištnej lásky. Ktorú by tak rado dalo svojmu veľkému, ľudskému kamarátovi – ktorý nahradil jeho mamu, či súrodencov.

Sú ako my. Cítila bolesť. Vedia prejaviť lásku. Tešia sa, avšak vedia, aj čo je to smútok. Rozprávajú sa s nami očami. Tou najčistejšou rečou. Neklamú a nezavádzajú nás slovami. Reč očí je reč srdca a duše.

A tak… keď nabudúce zatvoríš dvere svojho bytu, či domu a vyjdeš na ulicu, rozhliadaj sa prosím viac. A buď pripravený, že možno práve tento deň, sa môžeš stať záchrancom života malého, bezbranného klbka – ktoré pohodené a prosiace čaká na trochu lásky a nekonečnú vernosť….

Miluj ich tak, ako oni dokážu milovať Teba. A vznikne z toho jedna veľká, nekonečná láska…

S láskou pre Vás, Lucia.

motivacia-inspiracia-tvorba-copywriting-copywriter-blog-blogeroka-lucia-duracova-storyseller

A ČO TERAZ?

Nevyšlo ti to podľa predstáv? Možno si si myslela, že vo veku, ktorý máš teraz vytesaný na tvári, už budeš za vodou. Že budeš mať

Čítať viac »

Upútajte pozornosť na svoju firemnú značku!

Ušetrite peniaze za nestabilných zamestnancov. Predstavte výnimočnosť Vašej firmy
a jej benefity.